06.12.2018 Kocaeli Rehber Sitesi İletişim reklam@kocaelisitesi.com

Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi- İzmit Okullar

ADRES
Yahya Kaptan mahallesi Necip Fazıl Caddesi No.11
TELEFON
0262 311 67 02
FAKS
0262 311 67 01
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi

5 ocak 1976 tarihinde Mehmet ali paşa mahallesi ergün sokakta bulunan 3 katlı binanın tamamı kiralanarak merkez pratik kız sanat okulu adı ile ilk eğitim ve öğretim dönemine başlamıştır. 11 şubat 1979 tarihine kadar aynı binada eğitim ve öğretim devam etmiştir. Ancak yıl geçtikçe okulun kapasitesi dolmuş ve büyümüştür bu nedenle ki okul binaya sığmamış ve yeni bir bina arayışına girilmiştir. Aynı semtte bulunan namık kemal orta okulunun üst katının boşalmasını fırsat bilen bu okul 29 ocak 1979 tarihinde valilikten özel izin alarak bu orta okulun üst katına taşınmıştır. Okul içinde çocuk gelişim bölümünün olması nedeni ile valilikten alınan bir onay sayesinde namık kemal orta okuluna bağlı olan anasınıfı bu okula geçmiştir. Daha sonra birkaç yer değişikliğinden sonra 1990 / 1991 eğitim öğretim dönemine Zübeyde hanım kız teknik ve meslek lisesi adı ile başlamıştır.

Kocaeli okullar bünyesinde bulunan bu kız meslek lisesinde zamanla yeni bölümler açılmaya başlanmıştır. Çok sayıda yeni bölüme bünyesinde izin veren ve talep oldukça da yeni bölümler açan bu okul git gide büyümüş ve de gelişmiştir.

İzmit okullar arasında yer almakta olan bu sadece kız öğrencilere eğitim veren meslek lisesi 5 ana dala ayrılmıştır. Bunlar çocuk gelişimi ve eğitimi alanı grafik ve fotoğraf alanı yiyecek ve içecek hizmetleri alanı el sanatları teknolojisi ve giyim üretim teknolojisidir.

Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi- İzmit Okullar
Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi- İzmit Okullar

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ