10.12.2018 Kocaeli Rehber Sitesi İletişim reklam@kocaelisitesi.com

Yahya Kaptan Lisesi- İzmit Okullar

ADRES
yahya kaptan mahallesi sakıp sabancı caddesi posta kodu:41040
TELEFON
0262 311 35 63
FAKS
0262 311 35 34
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Yahya Kaptan Lisesi

1995 yılında eğitim ve öğretim hizmeti vermeye başlayan bu okul kurtuluş savaşı zamanlarında bölge için önemli bir kişilik olan yahya kaptanın adını almıştır ve yahya kemal lisesi olarak eğitim öğretim hayatına başlamıştır. İlgili bu okul son derece kaliteli bir eğitim vermekte olup bünyesinde barındırdığı öğrencilere eğitim anlamında bir çok fırsat sunmaktadır. Okul içinde öğrencilerin ders çalışabilmesi için 1 adet kütüphane yine öğrenci ve ya velilerin toplantılarının yapılacağı salon olan konferans salonu fizik kimya ve biyoloji alanında çalışmalar yapmak için 2 adet fen laboratuvarı öğrencilerin el işçiliğini geliştirmeleri amacı ile yapılmış olan 2 adet atölye işlik sınıfı ve 1 tane de bilgisayar sınıfı bulunmaktadır.

Kocaeli okullar kategorisinde yer almakta olan ve merkez ilçe olan izmitte bulunan bu okulda toplam 687 öğrenci örgün bir eğitime tabi tutulmaktadır. Aynı zamanda okul ders saatleri konusunda milli eğitim bakanlığından alınan onay ile tam gün eğitim sistemi ile eğitim ve öğretim hizmeti vermektedir.

İzmit okullar bakımından ilçe olduktan sonra oldukça gelişmiş bir yerdir. Bu lise de izmitin ilçe olmasından sonra daha kaliteli bir eğitim verebilme imkanı bulmuştur. İlgili bu lise bünyesinde devletin yerleştirmiş olduğu 47 adet öğretmen de bulunmaktadır. 687 öğrencinin 23 dersliğe yaklaşık olarak eşit dağılımı ile eğitim hizmeti verilmektedir.

Yahya Kaptan Lisesi- İzmit Okullar
Yahya Kaptan Lisesi- İzmit Okullar

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ