10.12.2018 Kocaeli Rehber Sitesi İletişim reklam@kocaelisitesi.com

Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi- İzmit Okullar

ADRES
Orhan mahallesi sadettin yalım caddesi no:108 bağçeşme mevkii
TELEFON
0262 323 25 55
FAKS
0262 323 25 58
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi

Bu okul eğitim öğretim alanına ilk olarak 1921 yılında şu an ki okulun bulunduğu binada ilin tarihi okullarından birisi olarak Orhangazi ilk okulu adı ile girmiştir ve eğitim öğretim alanında hizmet vermeye başlamıştır. 17 ağustos 1999 yılında gerçekleşmiş olan Marmara depremi nedeni ile okulun binası yıkılmış ve kullanılamaz hale gelmiştir ve zaten devlet tarafından da yıkım kararı çıkmıştır. Yıkılan okul binası yerine yine aynı arsaya dönemin Kocaeli valisi olan Erdal ata ve o zamanın il milli eğitim müdürü görevinde yer alan hayrettin gürsoyun girişimleri ile Avrupa yapısal çelik birliği ile türk yapısal çelik derneğinin birlikte çalışmaları sonucu ortak proje olan 20 derslikli bir okul yapılmıştır. Yapılan bu okula türk yapısal çelik derneğinin kurucusu ve ilk müdürü olan merhum prof. Dr. Tevfik seno arda beyefendinin adı verilerek eğitim öğretim sektörüne Tevfik seno arda Anadolu lisesi olarak girmiştir.

Kocaeli okullar planlamasında yer almakta olan bu okul 2008 yılında il milli eğitim müdürünün girişimleri ile ve bakanlığın bu duruma vermiş olduğu onay ile Anadolu lisesi haline getirilmiştir. Bu seneden sonra da Anadolu lisesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

İzmit okullar kategorisinde yer alan bu Anadolu lisesinde tam 542 öğrenci tam gün eğitim sistemi ile eğitim ve öğretim görmektedir. Ayrıca okulun eğitim kadrosunda deneyimli sayılacak tam 40 tane de öğretmen vardır.

Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi- İzmit Okullar
Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi- İzmit Okullar

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ