06.12.2018 Kocaeli Rehber Sitesi İletişim reklam@kocaelisitesi.com

Özel Yeni Umut Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi – Darıca Okullar

ADRES
Özel Yeni Umut Özel Eğitim Kursu, Fevzi Çakmak Mah. Dr. Zeki Cad. No: 6 Kocaeli
TELEFON
0 (0262) 655 93 46
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Özel Yeni Umut Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel eğitim, Özel Yeni Umut Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sağlanan imkanlar ile artık çok daha kolay bir hale gelmiş durumda. Genel olarak toplum tarafından dışlanan bu kişiler buna çocukluklarından itibaren maruz kalmaktadır. Bu gibi bireylere normal eğitim kurumlarında eğitim vermek, onlara eziyetten başka bir şey değildir. Yapılması gereken, daha küçüklük aşamasında iken özel eğitim hizmetinden yararlanmalarını sağlamaktır. Pek çok nedenle eğitimde ve bireysel ihtiyaçlarını karşılamada zorlanan bu bireyler, dışlandıkları ve eğitilmedikleri takdirde topluma kazandırılamaz ve içe dönük, sessiz, mutsuz yetişkinlere dönüşürler. Yapması gerekenleri olması gerektiği gibi yerine getirme kabiliyetine sahip olmayan bu bireylerin eğitimi sırasında son derece dikkatli ve sabırlı davranılması oldukça önemli bir ayrıntıdır.

Bu özel eğitim konusunda Kocaeli okulları hayli gelişme göstermiş durumdadır. Bu eğitim ile çocuklara sistematik olarak yapması gerekenler öğretilir ve zamana yayılarak bunları uygulamasına izin verilir. Bu sayede kendine güvenini kazanan çocuk daha fazla çaba gösterir ve hayata küskün bir yetişkine dönüşmez.

İzmit okullarında verilen özel eğitim aracılığıyla çocuklara henüz küçüklükten itibaren kıyafetlerini giyip çıkarma, yemeğini kendi başına yeme gibi kurallar öğretilir. Genel olarak her öğrenciye özel bir özel eğitim programı hazırlanır ve buna riayet edilerek eğitim aşamalarında ilerlemeye başlanır. Genel olarak her bireyler birebir ilgilenmek neredeyse bir zorunluluktur. Bu nedenle öğretici dikkatli davranmalı ve şiddet içeren çeşitli hareket ve tavırlardan kaçınmalıdır.

Özel Yeni Umut Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi – Darıca Okullar
Özel Yeni Umut Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi – Darıca Okullar

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ