06.12.2018 Kocaeli Rehber Sitesi İletişim reklam@kocaelisitesi.com

Necip Fazıl Anadolu Lisesi – Derince Okullar

ADRES
Îbni Sina Mah.1.Barbaros Cad.Necip Fazıl Kısakürek Sok.Derince/Kocaeli
TELEFON
(0262)2234596 - (0262)2296713
FAKS
(0262)2232895
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

 

Necip Fazıl Anadolu Lisesi

Necip Fazıl AnadoluLisesi, 2005-2006 Eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlamıştır. 150 kişilik öğrenci ile döneme başlayan okul şu an 561 öğrenciye eğitim vermektedir. Her geçen yıl taban puanını yükselten okul, en son 400 puanın üzerinde kapatmıştır. Şube sayısını artıran okulda 18 şube yer almaktadır. Eğitim kurumu olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan okul çağdaş eğitim sistemine göre hizmet sunarak nitelikli ve yenilikçi bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kocaeli okullar arasında en yüksek puan ile öğrenci alan okullar arasında yer alıp üstün eğitim yapısına sahiptir. Eğitim kurumunda 33 kadrolu öğretmen, özveri içinde eğitimini gerçekleştirmektedir. Okul bünyesinde 1 kütüphane, 2 fen laboratuvarı ve 1 konferans salonu yer almaktadır. Öğrencilerin teneffüs ihtiyacını karşılamak amacıyla okul bahçesi ve spor aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri basketbol ve voleybol alanları yer almaktadır. Kalabalık sınıf ortamından uzak olan eğitim birimi öğrencilerin sınıf içinde de kendilerini daha rahat ifade etmelerini sağlamaktadır. Usta şairin adını taşıyan okul kültürel ve sosyal etkinlikler ile sanatın ruhunu yaşatırken bilimin ışığında ilerlemektedir. Öğrencilerin tam gün eğitim gördüğü kurumda normal eğitim ile uygulamalı etkinlikler ile kalıcı eğitim sağlanmaya çalışılmaktadır.

Üniversite kazandırma oranı yüksek olan eğitim kurumu İzmit okullar arasında tercih edilen liseler arasındadır. Hedefini yüksek tutan eğitim kurumu eğitimci ve yöneticileri ile işbirliği içerisinde gelecek nesillere nitelikli bireyler yetiştirmeye gayret ediyor.

Kocaeli Derince ilçesinde bulunan okul, 18 derslik, 33 öğretmen ve 561 öğrenci ile milli eğitime bağlı olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

Necip Fazıl Anadolu Lisesi – Derince Okullar
Necip Fazıl Anadolu Lisesi – Derince Okullar

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ