06.12.2018 Kocaeli Rehber Sitesi İletişim reklam@kocaelisitesi.com

Necatibey İlköğretim Okulu – Derince Okullar

ADRES
Yavuz Sultan Mah.Yıldırım Cad. No:15 Derince-Kocaeli
TELEFON
262 229 84 03
FAKS
262 239 34 96
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

 

Necatibey İlköğretim Okulu

Geniş bahçesi ve üç katlı pembe binası ile yeni öğretim yılında da hizmet vermeye devam eden Necatibey İlköğretim Okulu, İzmit Derince ilçesine bağlıdır. 1890 yılında buraya bir liman kurulması ile ilçe Derince Liman adı ile anılmaya başlanmıştır. Liman 1904 yılında kullanılmaya başlandığında bölgeye yavaş yavaş yerleşimler de başlamıştır. Balkanlar, kırım ve Kafkasya’dan gelen göçler ile büyüyen Derince, zamanla ilçe haline gelmiştir. İlk olarak bağımsız muhtarlık olan ilçe, 1999 yılında ilçe olarak kabul edilmiştir.

Kocaeli okullarından bir tanesi olan Necatibey İlköğretim Okulu da Derince ilçesindeki okullardan bir tanesidir. Günümüzde 130.657 kişiden oluşan bir nüfusa sahip olan ilçe, ilçe olduktan sonra Çavuşlu, Karagöllü, Terziler, Toylar, Kaşıkçı, Geredeli’nin de içinde bulunduğu 17 muhtarlığın bağlandığı bir yerleşim yeridir.

Pek çok okulda olduğu gibi İzmit okullarından Necatibey İlköğretim Okulu da deneyimli kadrosu ile sağlıklı, fedakar, özverili, özgüvenli bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Bu amaçla okulda verilen ders eğitimlerinin yanı sır kültürel ve sosyal faaliyetler de dikkat çekmektedir. Öğrenci ebeveynleri ile sürekli iletişim halinde olan öğretmenler öğrencilerin durumunu, derslerdeki gelişimlerini ailelere bildirerek onların çocuklarından haberdar olmalarını sağlamaktadır. Böylece ne istediğini bilen, çalışkan ve duyarlı bireyler yetiştirmeye gayret eden bir eğitim merkezi haline gelen bu okulda, öğrenciler de derslerde ve çeşitli faaliyetlerde başarı göstermeye devam etmekte, arkadaşlık ilişkilerini günden güne geliştirmektedir.

Necatibey İlköğretim Okulu – Derince Okullar
Necatibey İlköğretim Okulu – Derince Okullar

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ