04.12.2018 Kocaeli Rehber Sitesi İletişim reklam@kocaelisitesi.com

Mutlu Olmak İstiyorsanız

Mutlu Olmak İstiyorsanız

Mutlu Olmak İstiyorsanız; Geçmiş olaylar ve beklentiler, insanın mutluluğunu engelleyen en önemli etkenlerdir. Turhan Güldaş, endişelerinin insan zihnini işgal ettiğini söyledi. Bunun enerjiyi tüketen ve mutsuz olan bir unsur olduğunun altını çizen Güldaş, bu duyguların kişinin ruh halini olumsuz yönde etkileyebileceğini ve anın hayatına dikkat edebileceğini kaydetti. Güldaş, “Kariyer, bir üniversiteyi bitirmek, bir aile kurmak, yatırım yapmak, çocuk olmak, iyi bir insan olmak, saygılı olmak” Kariyerine, başarılarının ve yaptıklarının farkında olması gerektiğinin altını çiziyor. Çevreye ve daha pek çok durum insanların elindedir, ancak değeri bilmiyorlar. Bütün bunlardan haberdar olmak insanı motive etmeli ve mutluluk vermelidir. Turhan Güldaş, mutlu olduğunun farkına varmanın teşekkürler sonra yapılması gereken başka bir şey olduğunu vurguladı. Güldaş, “İnsanlar sahip oldukları şeyleri, hayatlarını ne getirdiğini ve onlara karşı hepimize minnettar olmamız gerektiğini söyledi” İnsanlara, eve ve benliğe çok teşekkür eden insanlar mutlu, teşekkürler, mutluluğunuz için teşekkür ederim Birine teşekkür ettiğinde ne kadar mutluysa sevgili tanrıya verdiği takdirde mutlu olur.

Mutlu Olmak İstiyorsanız

Temel problem

Mutsuz insanların bir diğer temel sorunu negatif olmasıdır. Güldaş, ” Sorun çıkınca, insanlar daima fincanın boş tarafını görüyor. Yüzde 80 dolarken camın yüzde 20’sinin boş olduğunu rahatsız ediyor. Kimse bardağın yüzde 80’ine ulaştığımızı düşünüyor. Neden yüzde 20’sinin boş olduğunu sanıyor. Herkes yaptıklarını yapmak istiyor, ancak bu her zaman mümkün olmayabilir. Mükemmel olmayan bir sonuca ulaşmak, insanı umutsuzluğa ve belirsizliğe itmelidir. Başarı ve mutluluğa giden yolda sahip olması gereken düşünce; Geride kalan yüzde 20’lik kısmın yüzde 80’ini doldurabilseydim ” dedi.

Motivasyon önemli bir anahtardır

Motivasyon sağlayan küçük hedeflerin, mutluluğa giden yolda önemli bir anahtar olduğunun altını çizmek. Güldaş, ” Küçük hedeflere ulaşmanın mutluluğu ve motivasyonu daha fazlasını elde etmeye yardımcı oluyor. Ben sigara içen biri, bırakmak yerine her gün 1’den az sigarayı içerse daha fazla sigara içmeye motive olur. Spora başlamak isteyen kişi, 1 saatlik bir sporla başlamak yerine 5 dakika ile başlar ve düzenli olarak artarsa, vazgeçmez ve devam eder. Gerçek mutluluk için Kisin’in kendisinden gurur duyması ve küçük şeylerden mutlu olmayı öğrenmesi önemlidir. İnsanlar büyük resmi mutluluk istiyor. Örneğin, bir bina inşa etmek için büyük resmi alın. Bina bittiğinde mutlu olmamak daha iyi hissediyor mu yoksa sizi mutlu eden her gün eklenen bir tuğla mı? Sonuç olarak, tuğla toplantıları binanın inşasına yardımcı oldu. “Dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ