15.11.2018 Kocaeli Rehber Sitesi İletişim reklam@kocaelisitesi.com

Kocaeli Öğretmenler İöo – Derince Okullar

ADRES
Yenikent Mah.Turgut Özal Cad.No:55 41900 Derince /Kocaeli
TELEFON
2622333959
FAKS
-
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

 

Kocaeli Öğretmenler İöo

Kocaeli Öğretmenler Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin okula katkılarından ötürü bu ismi alan Kocaeli Öğretmenler İöo, Yenikent Mahallesi’nde yer almaktadır. Bu, adı geçen derneğin çabaları ile inşasına başlanan okul için deprem sonrasında Uluslar arası Kızılhaç, Kızılay ve dernekler tarafından sağlanan finansal destek kapsamında tamamlanmıştır. Okul 2001 yılından bu yana örgün eğitim vermeye devam etmektedir. Okul kadrosu deneyimi ve fedakar personelden oluşmaktadır. Okul bünyesinde hizmet vermesi için bir adet çok amaçlı salon, bir adet kütüphane ve bir adet de bilgisayar sınıfı mevcuttur. Buna ek olarak okulda atölye, satranç sınıfı ve görsel sanatlar atölyesi de bulunmaktadır. Toplam okul alanı 3850 metrekarelik bir alandır ve il merkezine 10 kilometre mesafede eğitim vermektedir. Şehir merkezinden çeşitli araçlar okula ulaşımda kullanılabilmektedir.

Kocaeli okullarında olduğu gibi Kocaeli Öğretmenler okulunda da 4+4+4 sistemine geçilmiştir. Güncel olarak 33 personel, bunların 26 tanesi öğretmenler olmak üzere 625 öğrenciye eğitim imkanı sunmaktadır.

Diğer İzmit okullarında olduğu gibi Kocaeli öğretmenler İöo’da da veli bilgilendirmesi yapılmakta, okullar kamera ile ders saatleri boyunca denetlenmekte, düzenin bozulmaması için çaba gösterilmektedir. Depremin etkisinden uzun zaman önce kurtulan okulda iyi bir düzeyde eğitim verilmeye devam edilmektedir. Ayrıca öğretmenler ve yöneticiler gerek gördükleri takdirde öğrenci velileri ile irtibat kurabilmekte ve onların durumunu ebeveynlere doğrudan ve düzenli olarak aktarabilmektedirler.

Kocaeli Öğretmenler İöo – Derince Okullar
Kocaeli Öğretmenler İöo – Derince Okullar

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ